O leki w domu boimy się dopiero w chwili, kiedy faktycznie będziemy czuć się gorzej

W takie sytuacji w naszej skrytce zaczyna pojawiać się zdecydowanie więcej rozmaitych leków. Teraz też można zadać pytanie, czy rzeczywiście jest sens kupować leki, nim jeszcze nic nam nie dolega?
Pigułki
Dziennikarz: Will Thomas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na tą wątpliwość niestety nie można odpowiedzieć dla wszystkich jednoznacznie. Dla niektórych osób ta odpowiedź będzie brzmiała tak, a dla pozostałych raczej negatywna. Z pewnością nie muszą o zapasy leków bać się osoby, jakie mają bardzo łatwy dostęp niemalże do dowolnej apteki. Czy chociaż w ich aglomeracji działa apteka, jaka czynna przez 24h. W takiej sytuacji w razie napaści jakichkolwiek nieprzyjemnych dolegliwości, o każdej porze dnia i nocy można pojechać po potrzebny lek. Znacznie gorzej mają ci chorzy, którzy muszą do sąsiedniej apteki przejechać co najmniej kilkanaście kilometrów. Tego typu momenty przyczyniają się, żeby jednak zorganizować sobie podstawową apteczkę pierwszej pomocy. Jeżeli już wybierzemy się po medykamenty do domu, niewątpliwie będziemy się myśleć w ogóle jakie nam się przydadzą. Na początku opłaca się wymienić wszelkie lekarstwa, a także suplementy zwiększającą
Tabletki
Dziennikarz: Health Gauge
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
wytrwałość organizmu. Do nich warto również dopasować różne mikroelementy, w szczególności witaminę C, która jest bardzo ważna w sezonie nadejścia początkowych chłodów. Nie ignorujemy również tabletek przeciwbólowych, jakie pomogą nam uśmierzyć różne przypadłości powodujące ból.


Różne wpisy

Lekarstwa - parę faktów, których nie znajdziecie w sieci i których nie przeczytacie na załączonych informacjach dla chorych

Pigułki
Dziennikarz: marc falardeau
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współczesny rynek farmakologiczny zdają się napędzać sami pacjenci, a nawet zupełnie zdrowi obywatele. Powszechna dostępność oraz wielość pigułek sprawiają, że właściwie każdy znajdzie coś na te najmniej dokuczliwe dolegliwości, czyli np. na niewielki ból gardła.

Tutaj trzeba być ostrożnym i dokładnie stwierdzić, czy jesteśmy uczuleni na paracetamol, czy możemy go na pewno bez zagrożenia przyjmować. Jeśli już jesteśmy w temacie kaszlu i zachorowań na różne grypy, to nie zapominajmy o lekach na gorączkę, a także eliminujących tego typu wirusy. Drugie zwykle dopadające zachorowania, to różne boleści brzucha. Chyba najpopularniejszym wirusem jest grypa jelitowa, która zwykle wywraca wszystko w naszym brzuchu na wspak. W domu muszą pojawić się bez dwóch zdań obowiązkowo wszystkie specyfiki, jakie przyjmujemy na nasze stałe dolegliwości, między innymi uczulenia.
17-12-05 13:22:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.