Przykłady pozycji książkowych i ich filmowych ekranizacji. Czy to dobry pomysł na upominek?

Są tego rodzaju tytuły książek czy filmów, które kojarzą niemal wszyscy. Zdarza się, że na podstawie książek tworzy się ekranizacje, które sprawiają, że dana historia jest rozpoznawana przez jeszcze szersze grono ludzi. To powoduje także, że takie pozycje mogą być trafionym pomysłem dajmy na to na podarunek. O których tytułach trzeba wspomnieć?


Wiele osób kojarzy na pewno doktora Hanibala Lectera. Postać jego została sławna dzięki filmowi, który zyskał spory rozgłos oraz popularność. W roku 2007 została nakręcona jedna z części Hanibal po drugiej stronie maski, która opowiada o początkach historii Hanibala. Warto wiedzieć, że filmy o wspomnianej postaci powstały na podstawie książek, jakie tak samo jak film mogą być świetnym upominkiem dla osób w każdym wieku.

książki
Dziennikarz: Sarah Sammis
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kolejną książką i filmem, które z pewnością kojarzy sporo ludzi jest Duma i uprzedzenia. Ta książka Jane Austin właściwie była już znana zanim została przeniesiona na ekran. Twórczość Austin bowiem posiada wielu fanów na całym świecie. Zarówno powieść jak również film przedstawiają świat wyższych sfer w Anglii na styku dziewiętnastego oraz dwudziestego wieku. Pełna jest różnego rodzaju intryg i romansów, których wtedy nie brakowało- hannibal po drugiej stronie maski

Greg Zorba jest propozycją zapewne dla trochę starszych osób, które pamiętają głośny film z roku 1964 z aktorem Anthonym Quinnem, który został stworzony na podstawie książki. W książce jak również w filmie pokazane są losy Greka jadącego z kontynentalnej części Grecji na wyspę Kreta. Trafnie i w sposób bardzo barwny przedstawiona jest w niej mentalność osób mieszkających na Bałkanach.

Inną z kolei książką, jaką kojarzą wszyscy jest Sennik Egipski.

Jeśli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis (https://motoargo.pl/pol_m_Odziez-motocyklowa_Kominiarki-motocyklowe-322.html), który na pewno także przyciągnie Twoją uwagę!

W niej właśnie poszukujemy znaczenia swoich snów i marzeń sennych. Temat snów bowiem od zawsze interesował sporo ludzi. Jest kojarzony bowiem z czymś nie do końca oczywistym, czego znaczenie chcielibyśmy odkryć. Tego typu sennik w przejrzysty sposób podpowiada co kryje się za naszymi marzeniami sennymi- .


To bez wątpienia nie wszystkie ciekawe pozycje, jednak takie, które mogą przypaść do gustu wielu osobom. Warto zatem sięgnąć czasem po tytuły książkowe i ich ekranizacje, lub też po książki, które są takim jakby pewnikiem. Szczególnie jak nie do końca znamy osobę, której chcemy zrobić niespodziankę. Wtedy istnieje więcej szans na to, że tego typu upominek przypadnie do gustu.
22-06-01 00:00:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.