Serwisy dla moli książkowych

W dobie internetu rodzi się wiele rozmaitego rodzaju serwisów społecznościowych. Oprócz powszechnie znanych, ogólnych serwisów powstaje również sporo takich, które są tworzone dla osób z konkretnymi zainteresowaniami, dla osób które kochają kucharzyć, dla modelarzy, sportowców itd.. W tym artykule chciałabym wam troszkę przybliżyć portale tematyczne dla osób lubiących czytać.

przeglądanie książki
Dziennikarz: foam
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co nam daje utworzenie konta w podobnym serwisie? Jakie to może przynieść korzyści? O tym wszystkim poniżej. Przede wszystkim portale tego rodzaju dają nam możliwość kontaktu z innymi molami książkowymi z całej Polski (a czasem nie tylko). Możemy wymieniać się wiadomościami, poglądami, recenzjami a nawet samymi książkami. Starczy dodać interesującego nas mola do kręgu przyjaciół, i już możemy słać wiadomość. Mamy też możność obserwacji interesujących nas użytkowników. Zobaczymy wówczas co obecnie czytają lub którą publikację chcieliby przejrzeć.

Różne wpisy

Przykłady pozycji książkowych i ich filmowych ekranizacji. Czy to dobry pomysł na upominek?

książki na półkach sklepowych
Dziennikarz: Gilbert-Noël Sfeir Mont-Liban
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Są tego rodzaju tytuły książek lub filmów, które kojarzą chyba wszyscy. Zdarza się, że na podstawie książek tworzone są ekranizacje, jakie powodują, że tego rodzaju historia staje się znana przez jeszcze większe grono osób. To sprawia także, iż tego typu pozycje mogą być idealnym pomysłem na przykład na prezent. O jakich tytułach trzeba wspomnieć?


Na swoim koncie możemy tworzyć prywatne półki, na przykład z tytułami publikacji do przeczytania czy już przeczytanych. Przeczytaną lekturę oceniamy odpowiednią ilością gwiazdek (w zależności czy się nam podobała bądź nie spodobała). Można także dodać własną opinię na temat przeczytanej publikacji widoczną dla wszystkich czytelników albo też prywatną adnotację.

Już nie będziemy mieć kłopotu wchodząc do księgarni albo czytelni z przypomnieniem sobie co też w ostatnim czasie chcieliśmy przejrzeć, ponieważ wszystkie tytuły znajdują się na odpowiednich wirtualnych półeczkach. Fajną możliwością jest też opcja dodawania cytatów, przechowywania ich na swoim koncie jak też możność dodawania pojedynczych autorów do grona ulubionych. Każda z publikacji ma oficjalną recenzję w serwisie jaką można przeczytać zanim przespacerujemy się do księgarni lub biblioteki. W serwisach tego typu zamieszczanych jest dodatkowo sporo ciekawych artykułów tematycznych jak też wywiadów z pisarzami. Jeśli zaś sami jesteśmy początkującymi pisarzami możemy spróbować swoich sił w całkiem licznych konkursach literackich ogłaszanych w tego typu miejscach.

Dochodzisz do przekonania, że dobrze by było powiększyć swą wiedzę na opisywany tutaj problem? Kliknij więc na ten link oraz przeczytaj więcej w opracowaniu (http://www.dominikkania.pl/sklep/).A więc jeżeli jesteś prawdziwym książkowym molem nie czekaj, dołącz do grona czytelników z całej Polski.
20-09-02 07:48:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.