Atrakcje krajoznawcze Trójmiasta

Trójmiasto to chyba najogromniejsze skupisko cudownych zabytków wtopionych w architekturę miast. Każdego roku zwiedza je tysiące podróżników. Każdy odnajdzie w tym miejscu coś dla siebie.


Gdańsk, Gdynia oraz Sopot.


atrakcje gdańsk gdynia sopot
Dziennikarz: sundyme
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


To 3 miasta, w których znajdują się specyficzne symbole. Nie byłoby Gdańska bez wodotrysku Neptuna, majestatycznego żurawia jak też dźwigów stoczniowych. Esencją Sopotu jest z kolei tłumnie uczęszczane molo, w Gdyni statek „Błyskawica” oraz żaglowiec Dar Pomorza. Czas spędzony w Trójmieście będzie mało udany bez Spaceru po sopockim molo.

Przeczytaj informacje i obejrzyj serwis (https://boskabijoux.pl/blog/), który z pewnością Cię zafascynuje. Nie zwlekaj dłużej! Wykonaj to już teraz! Zapewne nie będziesz żałować.

Owa specyficzna wizytówka miasta składa się z 2 części, spacerowej długości 511,5 m i placu na lądzie o nawierzchni 20 tysięcy m2. Część lądowa o nawierzchni dwudziestu tysięcy m2 to niekończące się atrakcje. Znajdują się tam też przepiękna fontanna, morska latarnia z widokowym punktem, koncertowa muszla, bezlik lokali gastronomicznych.

Zainteresował Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź protetyka warszawa żoliborz teraz, tu jest coś, co z pewnością także będzie równie ciekawe.

W trakcie letnim na placu tym aranżowane są masowe imprezy, w zimie działa w tym miejscu sztuczne lodowisko.


Różne wpisy

Zwiedzaj świat na podstawie swoich upodobań

muzyka pop
To nieskomplikowane urządzenie, na którym mamy szansę wybrać dowolny język ułatwi wam przemierzyć świat wedle osobliwych pasji.


Na pewno audioprzewodnik, to coraz bardziej popularne narzędzie, które umożliwia nam oglądanie ciekawostek turystycznych zarówno w przestrzeniach zamkniętych a także otwartych.


dzieci podczas meczu
Dziennikarz: Paul
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeżeli chodzi o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot godny zobaczenia jest też Długi Targ w Gdańsku. Jest to rozszerzenie ulicy Długiej. Zakończony Zieloną Bramą, zamyka Szlak Drogi Królewskiej. Dzisiaj jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w mieście, w którym znajduje się co niemiara kawiarni, pubów oraz restauracji.


Ulica Długa nieco odsuwa się od prostej linii, a wszystko po to, aby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najistotniejsze budynki tego miasta: Ratusz, budynek poczty z odnowionym wnętrzem, Dom Ferberów z roku 1560, Lwi Zamek z roku 1569 oraz dom Schumanów z posągiem Zeusa na samym szczycie.
20-10-27 08:01:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.