Atrakcje krajoznawcze Trójmiasta

Trójmiasto to chyba najogromniejsze skupisko cudownych zabytków wtopionych w architekturę miast. Każdego roku zwiedza je tysiące podróżników. Każdy odnajdzie w tym miejscu coś dla siebie.


Gdańsk, Gdynia oraz Sopot.
atrakcje gdańsk gdynia sopot
Dziennikarz: sundyme
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


To 3 miasta, w których znajdują się specyficzne symbole. Nie byłoby Gdańska bez wodotrysku Neptuna, majestatycznego żurawia jak też dźwigów stoczniowych. Esencją Sopotu jest z kolei tłumnie uczęszczane molo, w Gdyni statek (www.sofun.com.pl/) „Błyskawica” oraz żaglowiec Dar Pomorza. Czas spędzony w Trójmieście będzie mało udany bez Spaceru po sopockim molo.

Przeczytaj informacje i obejrzyj serwis (https://boskabijoux.pl/blog/), który z pewnością Cię zafascynuje. Nie zwlekaj dłużej! Wykonaj to już teraz! Zapewne nie będziesz żałować.

Owa specyficzna wizytówka miasta składa się z 2 części, spacerowej długości 511,5 m i placu na lądzie o nawierzchni 20 tysięcy m2. Część lądowa o nawierzchni dwudziestu tysięcy m2 to niekończące się atrakcje. Znajdują się tam też przepiękna fontanna, morska latarnia z widokowym punktem, koncertowa muszla, bezlik lokali gastronomicznych. W trakcie letnim na placu tym aranżowane są masowe imprezy, w zimie działa w tym miejscu sztuczne lodowisko.


dzieci podczas meczu
Dziennikarz: Paul
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeżeli chodzi o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot godny zobaczenia jest też Długi Targ w Gdańsku. Jest to rozszerzenie ulicy Długiej. Zakończony Zieloną Bramą, zamyka Szlak Drogi Królewskiej. Dzisiaj jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w mieście, w którym znajduje się co niemiara kawiarni, pubów oraz restauracji.
Ulica Długa nieco odsuwa się od prostej linii, a wszystko po to, aby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najistotniejsze budynki tego miasta: Ratusz, budynek poczty z odnowionym wnętrzem, Dom Ferberów z roku 1560, Lwi Zamek z roku 1569 oraz dom Schumanów z posągiem Zeusa na samym szczycie.
19-08-27 07:20:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.