W przeszłości graffiti uważano za niszczenie mienia publicznego - teraz robi się je nierzadko na zamówienie

Z tradycji graffiti wywodzą się murale. Oba rodzaje tworzenia jednak różnią się od siebie. Murale bywają często dość duże i robione na zamówienie, więc przy zezwoleniu właściciela budynku.


Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Dziennikarz: Garry Knight
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Różne wpisy

Jakie rozterki posiadają dziś młodzi ludzie oraz w jaki sposób można im zapobiegać?

usługi
Młodość dzisiaj jest kojarzona z odkrywaniem świata dorosłych i z mnóstwem istotnych wyborów. Okres dojrzewania to etap dylematów i obciążeń psychicznych, jakich nie można by rozwiązać prędko i bez trudu.


Dodatkowo prezentują często obraz, który dla sporej grupy widzów jest zrozumiały. Graffiti natomiast zwykle jest mniejsze, prezentuje znaki oraz symbole dla wybranych i często wciąż jest zabronione.


Malowanie murali w ostatnich latach stało się szalenie popularne (malowanie murali w mieście). Niejeden artysta podpisuje swojego dzieła i szczyci się nimi. Pragnie własnym muralem dać jakiś ważny przekaż. Murale stosunkowo często ustosunkowują się do dylematów cywilizacyjnych obecnego wieku - zatem ganią politykę lub zbytni materializm. Są jednak murale zabawne, które mają za zadanie wywołać uśmiech na twarzy lub zdziwienie. Dziś murale stosuje się często jako artystyczną reklamę.


W obecnym świecie murale są na tyle popularne, że w dużych miastach organizowane są regularnie wycieczki śladami popularnych murali.

Absorbuje Cię kwestia omawiana w tym artykule? Przeczytaj oprócz tego również inne podobne posty - po prostu wejdź na stronę.

Malowanie artystyczne jest na czasie, dlatego niejednokrotnie ich autorzy to w niektórych kręgach rozpoznawalne oraz szanowane persony . Nie postrzega się ich jako wandali, ale jako artystów, co pozwala mi malować spokojnie i z rozmachem. Niejednokrotnie murale bywają ogromne - widnieją na przykład na murze bocznej kamienicy i zajmują kilka kondygnacji.


Murale są symbolem naszych czasów. Są znane, a ludzie je tolerują. Dlatego możemy w niedalekiej przyszłości spodziewać się więcej prac tego rodzaju na budynkach naszych miast.
22-08-06 07:35:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.