W przeszłości graffiti uważano za niszczenie mienia publicznego - teraz robi się je nierzadko na zamówienie

Z tradycji graffiti wywodzą się murale. Oba rodzaje tworzenia jednak różnią się od siebie. Murale bywają często dość duże i robione na zamówienie, więc przy zezwoleniu właściciela budynku.


Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Dziennikarz: Garry Knight
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Różne wpisy

Jakie rozterki posiadają dziś młodzi ludzie oraz w jaki sposób można im zapobiegać?

usługi
Młodość dzisiaj jest kojarzona z pierwszymi inicjacjami oraz z mnóstwem istotnych wyborów. Ten wiek to etap dylematów i zobowiązań psychicznych, których nie można by rozwiązać szybko oraz łatwo.


Dodatkowo prezentują często obraz, który dla sporej grupy widzów jest zrozumiały. Graffiti natomiast zwykle jest mniejsze, prezentuje znaki oraz symbole dla wybranych i często wciąż jest zabronione.


Malowanie murali w ostatnich latach stało się szalenie popularne (malowanie murali w mieście). Niejeden artysta podpisuje swojego dzieła i szczyci się nimi. Pragnie własnym muralem dać jakiś ważny przekaż. Murale stosunkowo często ustosunkowują się do dylematów cywilizacyjnych obecnego wieku - zatem ganią politykę lub zbytni materializm. Są jednak murale zabawne, które mają za zadanie wywołać uśmiech na twarzy lub zdziwienie. Dziś murale stosuje się często jako artystyczną reklamę.


W obecnym świecie murale są na tyle popularne, że w dużych miastach organizowane są regularnie wycieczki śladami popularnych murali.

Absorbuje Cię kwestia omawiana w tym artykule? Przeczytaj oprócz tego również inne podobne posty - po prostu wejdź na stronę.

Malowanie artystyczne jest na czasie, dlatego niejednokrotnie ich autorzy to w niektórych kręgach rozpoznawalne oraz szanowane persony . Nie postrzega się ich jako wandali, ale jako artystów, co pozwala mi malować spokojnie i z rozmachem. Niejednokrotnie murale bywają ogromne - widnieją na przykład na murze bocznej kamienicy i zajmują kilka kondygnacji.


Murale są symbolem naszych czasów. Są znane, a ludzie je tolerują. Dlatego możemy w niedalekiej przyszłości spodziewać się więcej prac tego rodzaju na budynkach naszych miast.
22-08-06 07:35:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.