W jaki sposób możemy dziś uczyć się o historii - niewielki poradnik po wierszach i encyklopediach militarnych

Nie tracąc nadziei

Nawet po tylu latach, przerażające wspomnienia z Powstania Warszawskiego dalej żyją w umysłach dużej grupy, szczególnie tych, którzy doznali te okropności w Warszawie. Młode generacje tego nie odgadną, są w stanie jedynie spojrzeć na mundury ilustrowana encyklopedia. Należy tu także wtrącić o osobach zamkniętych w gettach przez hitlerowskiego dowódcę Adolfa Hitlera.
warszawa
Dziennikarz: Vladimir Yaitskiy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Te getta były gniazdem dla prawie 500 tysięcy Żydów umierających z głodu i chorób, by zapoznać ich historie należałoby o tym dowiedzieć się trochę więcej. Pokoje były pełne ludzi spragnionych oraz głodnych, czekających na chleb za który oddawali biżuterię i dużo innych rzeczy. Jedynym promykiem nadziei było naturalnie to, że dawno temu to się zmieni, czego słowem są liczne najpiękniejsze wiersze i piosenki które powstały w tamtych czasach (). Sfrustrowani w tych frasunkach w gettach; niektórzy mężczyźni, kobiety oraz dzieci zebrali się by zbuntować się przeciwko nazistom. Ten akt tajnej odwagi doprowadził do powstania Żydowskiej Organizacji Bojowej.

Różne wpisy

Bajki dla dzieci oraz produkcje Disneya, czyli co powinny oglądać nasze dzieci, aby wyniosły z nich jedynie mądre treści

disney
Zainspirowane przez: flickr.com
Każde dziecko ma swoją ulubiona bajkę, którą lubi oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie bajek przez dzieci może przynieść mnóstwo korzyści, ale jeśli będą one nieodpowiednie, dziecko może wynieść z nich błędne przekonania o otaczającym świecie.


Ten akt odwagi wolno zanotować na domiar tego w świetle faktu, że zbuntowani mieszkańcy byli to przeciętni ludzie, jakkolwiek gotowi wojować z każdym z wykwalifikowanych wojaków. Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 18 stycznia 1943 roku oraz jego kluczowym celem było usunięcie Niemców z miasta oraz doprowadzenie do uwolnienia Warszawy przed dotarciem Armii Radzieckiej.  
warszawa zamek na wodzie
Dziennikarz: Radek Kołakowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zaistniał plan warszawa i okolice miały być ocalone stowarzyszonymi siłami Polaków i Żydów. Dla Niemców, był to wyłącznie następny dzień prześladowania tych mieszkańców. Nie spodziewali się przewrotu. Hitlerowcy byli zdziwieni, a wielu pozostało rannych. Powstanie sprawiło czasowe wycofanie hitlerowców. Bunt ten dostarczył Warszawiakom nadzieję i na tą cześć powstały liczne filmy, muzyczny plyty lub literatura upamiętniająca bojowe wyczyny tamtych lat. Jakiś czas temu do kin dotarły też polskie produkcje, które chociaż w małym stopniu ilustrują to, co przetrwali ludzie biorący udział w tym wszystkim. Mimo to jest to tylko namiastka.


Nie jesteśmy w stanie o tym zapomnieć. Niech to będzie czynny obraz w pamięci.

Ten odnośnik do strony (https://ilustris.pl/produkty/kartki-karnety,2,5330) kieruje do niezwykle atrakcyjnej strony, która posiada równie fascynujące dane na omawiany temat.

Zobacz:
 
20-04-17 07:21:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.