Wojaże po górach - jaki termin wybrać?

Wycieczki po górach to możliwość aktywnego wypoczynku i złapania „prawdziwego” powietrza. Człowieka zawsze ciągnie tam gdzie szczyty, gdzie natura i szlaki turystyczne. W góry wyprawimy się w każdą porę roku - której byśmy nie wybrali będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.


Góry Stołowe
Dziennikarz: Eri_pl
Zainspirowane przez: www.flickr.pl
Wycieczka postanowiona, a zatem temat pierwszy - rezerwowanie noclegów. Gdy ceny grają większą rolę weźmy pod uwagę ustalenie czasu wycieczki. Czy wyjazd organizowany jest w czasie szczególnego natężenia grup wycieczkowych (od czerwca do sierpnia), kiedy gospodarze stancji - chcąc naturalnie więcej zarobić - podnoszą stawki za noc i opłaty klimatyczne, czy raczej po sezonie, kiedy turystów jest jak na lekarstwo. W drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) można liczyć na zupełnie atrakcyjne taryfy cenowe. Jeśli nie próbowaliśmy spróbujmy, turystyka to nie tylko sezon z krótkim rękawkiem!

Wystarczy porozglądać się za wybranym pasmem gór w Polsce i kurortami rozlokowanymi u podnóża. Niech pod lupę pójdą np. Góry Stołowe noclegi - zajrzyj tutaj. Przecież zupełnie niemedialne na pierwszy rzut oka - nie miały nigdy podobnego oblężenia jak Tatry (sprawdź ofertę na eholiday noclegi białka tatrzańska) z Kasprowym i Giewontem, czy również najwyższe od zachodniej strony Karkonosze.

Ale to właśnie ta „niepopularność” bywa magiczna dla gór, w które jedziemy wiedząc, że ludzie nie będą przeszkadzać. Że na szlakach nie będzie kolejek (te ludzkie), obce będzie czekanie na zjazd gondolą czy fotka na tle kapitalnej panoramy. W niszowych górach poczujemy bliskość natury jeszcze mocniej, a liczne grupy wycieczkowe (na pewno po sezonie) nie będą nam w tym przeszkadzać.


Co z formą wypoczynku? Jeśli rundki pieszego turysty okazują się nudne dla nader aktywnych dusz, warto zweryfikować pobliskie wypożyczalnie nartorolek, kijków nordic walking, a zimą nart, sanek. Przy wyborze odpowiedniej kwatery, gwarantującej ciszę i wyposażenie jakiego będziemy oczekiwać warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to świetny grunt pod trafny wybór - decydując się z marszu można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. A przecież nie tego oczekujemy od kilku dni relaksu i odnowy psychofizycznej.
20-02-26 07:48:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.