Jakie spore i rozległe szkody niesie za sobą kopalnia odkrywkowa?

Okazuje się, że kopalnie odkrywkowe niosą za sobą multum znacznych zagrożeń, wobec tego coraz więcej osób występuje z działaniami i petycjami, które mają na celu uzmysłowienie społeczeństwa jakie zagrożenia są związane z wybudowaniem takiej kopalni.
kopalnia odkrywkowa
Dziennikarz: André Schäfer
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj coraz częściej powstają kopalnie odkrywkowe, z którymi zdołamy zetknąć się w różnych regionach, takich jak na przykład Krobia, Miejska Górka lub Poniec. Ewidentnie kopalnia odkrywkowa to niezwykle duże zagrożenia dla rolnictwa, miejscowych firma i dla mieszkańców danego regionu. Jeżeli chodzi o rolnictwo to wskutek zaistnienia kopalni wolno się spodziewać, że nie wróci ono do tak należytego stanu, w którym było przed budową oraz pracami w kopalni. Zboża, pola i uprawy mogą pozostać totalnie zniszczone, a jak wiadomo ucierpi na tym nie tylko środowisko, ale również ludzie, którzy przecież uprawiają ziemię w celach zarobkowych. Kopalnia odkrywkowa przyniesie więc wielkie straty finansowe, co może sprawić u poniektórych rodzin szerokie kłopoty, stratę pracy, brak pieniędzy na koszty utrzymania.

Taki sprzeciw wynika z niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą budowa kopalni. Cierpi bowiem nie tylko środowisko naturalne, ale również wygląd otoczenia, które kształtuje istota ludzka. Mamy tutaj na myśli drogi miejskie, które od czasu do czasu się zapadają. Szkody pogórnicze wywołane osunięciem się ziemi występują na terenach, gdzie kopalnia stanowi zawsze towarzyszący element krajowego krajobrazu, to jest na Górnym Śląsku. To niezwykle niebezpieczne zjawisko staje się nie tylko powodem dziur na ekspresówkach, ale także narusza podstawy domów mieszkalnych, zagrażając w ten sposób bezpieczeństwu ich lokatorów.

Różne wpisy

Jak pozbywać się zanieczyszczeń pylistych z powierzchni podłóg i dywanów, czyli rzecz o nowoczesnych rozwiązaniach dla naszego domu

odkurzacz
Dziennikarz: Miele
Zainspirowane przez: Miele
Słowo instalacja najczęściej kojarzy się nam tylko w jeden konkretny sposób, a zapytani o exempla, podajemy powszechnie znane przykłady. Jedni pomyślą o instalacji odgromowej, a inni o tej sanitarnej, czyli np. gazowej. Przebojem ostatnich lat staje się klimatyzacja, którą można z sukcesem zastosować w prywatnym lokalu mieszkalnym.


Omówiona wcześniej sytuacja dotyczy kopalni, gdzie wydobywa się węgiel kamienny. Jednak w przypadku eksploatowania pokładów węgla brunatnego również będziemy mieć do czynienia z niszczeniem środowiska naturalnego. I nikogo już nie dziwi fakt, że obywatele miejscowości Miejska Górka protestują przeciwko budowie kopalni: . Węgiel brunatny wydobywa się metodą odkrywkową, co oznacza, że ściąga się całe połacie ziemi, żeby dostać się do bogactw naturalnych. W ten sposób dewastuje się naturalną roślinność, a wokoło wyrasta szpetna kopalniana infrastruktura wraz z górami wydobytego towaru.

Miejska Górka to miasto położone w województwie wielkopolskim. Jego obywatele pragnęliby zachować harmonijny wygląd okolicy, aby mieć gdzie chodzić na świąteczne spacery. Dodatkowo ewentualnym turystom natychmiast rzucałby się w oczy ohydny widok i chyba nie pragnęliby zbyt długo zatrzymywać się w takim miejscu. Z kolei ponowne przywrócenie okolicy prawdziwie pięknego wyglądu wiązałoby się z tak wygórowanymi kosztami, że niełatwo byłoby odnaleźć sponsora dla tak szeroko zakrojonego przedsięwzięcia. Przekonaliśmy się zatem, że protesty mieszkańców są jak najbardziej uzasadnione.
19-02-28 18:34:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.