Wszechstronne zastosowanie tektury o strukturze falistej

Opakowania tekturowe mają wiele zastosowań. Jedne, na przykład opakowania perfum, muszą przyciągać spojrzenia klientów, ”namawiać” do kupna. Inne, muszą spełniać jedną, podstawową funkcję: ochronną.


www
Dziennikarz: Juhan Sonin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wówczas nie tyle liczy się ich wygląd, co właściwe zabezpieczenie towaru.Na skutek tego, iż tektura z jednej strony jest bardzo trwała, z drugiej wygodna w użytkowaniu, często jest wykorzystywana do transportu wszelakich produktów. Przedsiębiorstwa produkcyjne, cukiernie, pizzerie, firmy farmaceutyczne oraz kosmetyczne to najczęstszy odbiorcy firm zajmujących się wytwarzaniem opakowań tekturowych.

Plusem pudełek tekturowych jest sztywność ścianek, kształt zapewniający dokładne wykorzystanie przestrzeni magazynowych a także sposobność pakowania mechanicznego. Jest to również materiał, który przepuszcza powietrze. Opakowania tekturowe (link) posiadają także szerokie opcje zadruku, przez co dany towar jest widoczny na półkach sklepowych. ponadczasowy i wielce praktyczny – lekka, mocna i trwała. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych materiałów podlega procesowi recyklingu. Budowlańcy przeważnie znajdują zastosowanie tektury w szeroko pojętych pracach budowlanych czy malarskich. Tektura falista to bardzo dobry materiał chroniący przed uszkodzeniami np. drewnianych podłóg. Dzięki swoim właściwościom chroni zapakowane produkty przed otarciem czy zniszczeniem, np. podczas przewożenia mebli.

Tektura jest na tyle interesująca, że jesteśmy w stanie z jej pomocą wykreować różne ciekawe pomysły. Popularnością zaczynają cieszyć się designerskie meble oraz zabawki powstałe z tego przyjaznego środowisku materiału. Proste, kreatywne, oczarują małych odkrywców. Nie musimy się niepokoić, że maluch zadrapie się o krawędzie zabawki, a samo tworzywo nie jest w jakikolwiek sposób groźne dla jego zdrowia. Podsumowując, nietrudno zaobserwować, że tektura falista z powodu swego wszechstronnego wykorzystania jest materiałem opakowaniowym któremu nie grozi zapomnienie.
19-02-25 21:55:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.