Wybór doskonałych możliwości – zespoły Foo fighters oraz Deep Purple robią wrażenie nie od dziś

Amerykańska grupa foo fighters od dawna budzi u słuchaczy silnie pozytywne emocje. Rockowy zespół założył w 1995 roku perkusista grupy Nirvana, Dave’a Grohla. Enigmatyczna nazwa swoje źródło bierze od niewyklarowanego do końca zjawiska, które miało miejsce podczas II wojny światowej. Bazowało na tym, że na niebie pojawiły się świetliste kule, kojarzone później z UFO. Zespół muzyczny zdobywał przez cały okres kariery wiele nagród, jakie dla muzyków okazywały się dodatkowym motywatorem do dalszej pracy.


rock
Dziennikarz: Rocking Residence
Zainspirowane przez: Rocking Residence
Głęboki fiolet czyli ceniony nie od dziś zespół deep Purple

Założona w 1968 roku grupa deep Purple - - reprezentuje klasykę swojego rodzaju muzycznego. Hard rock, heavy metal oraz wyróżniany acid rock to fuzja wyjątkowa, na podstawie jakiego powstało wiele uniwersalnych połączeń muzycznych. Angielski zespół jest również laureatem wielu niezwykłych nagród w świecie muzyki. Warto zapoznać się z dotychczasową dyskografią grupy, aby mieć całościowe rozeznanie w tym, co w świecie rocka słuchać na przestrzeni długich lat.


Zespół foo fighters jest na językach nie od dziś

gitara
Zainspirowane przez: http://www.morguefile.com/
Hity takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez długoletnich fanów . Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose i Echoes, Silence, Patience & Grace zdobyły uznanie w postaci nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Generalnie grupa ta otrzymała aż jedenaście nagród tego szczególnego konkursu. W dodatku rozpoznawalnym kawałkiem jest kawałek The One do filmu Orange County.


Angielska grupa deep Purple a opinie odnośnie jej twórczości

Twórczość grupy deep Purple nierzadko kojarzona jest z muzyką Led Zeppelin oraz Black Sabbath, co zaliczają się do pionierów hard rocka i heavy metalu. Niełatwo jednak jest|Nie jest łatwo tę muzykę jednoznacznie sklasyfikować, dlatego generalnie zaliczana jest do tradycyjnego ujęcia rocka oraz metalu. W części kawałków daje się wyodrębnić również klasyczne elementy muzyczne, które nadają właściwego brzmienia całości.
18-06-21 22:11:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.