Jakie są wartości grania w komputerowe gry oraz planszowe?

Rozsądnie wybrane gry to świetne narzędzie rozwoju malucha. Granie w komputerowe gry może mieć wpływ na rozwój wielu funkcji psychicznych jak też społecznych dziecka.
Gry mogą rozwijać artykulację, pomagają zwiększyć koncentrację smyka. Gry planszowe zaś uczą przestrzegania zasad, rachowania, grupowania, rozpoznawania kształtów, liter i cyfr. Jakiego rodzaju gry kupować? Wszystko zależy od celu a także od sytuacji. Jeśli spytamy szachistę o to czy królewska gra ma wartości edukacyjne, z reguły nawet nie usłyszymy odpowiedzi, tylko dostrzeżemy zdumienie w jego oczach. Każdy człowiek wie, że królewska gra, gra popularna w Persji już VI wieku naszej ery, naucza planowania, myślenia strategicznego, polepszają pamięć, wyobraźnię przestrzenną, abstrakcyjne myślenie. A pozostałe gry? Czy należy pozwolić grać potomkowi w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Oczywiście że tak.


gry przegladarkowe
Dziennikarz: Nacho
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


czasami nie zdajemy sobie sprawy jak dużo dziedzin dotyka temat takowych rozrywek w życiu młodych ludzi. Także tzw. planszówki. Granie z latoroślami jest następną sposobnością do spędzania z nimi czasu. Ma też duże edukacyjne walory. Gry planszowe dla przykładu uczą one przestrzegania prawideł, obliczania, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter, kształtują percepcję jak też synchronizację wzrokowo-ruchową, co podnosi sprawność manualną maluchów. Wydłużają również okres, w jakim dziecko może się skupić, a to przez zaangażowanie, to znowu na skutek współzawodnictwa oraz frajdy wygrywania. Gra jest pretekstem do rozmowy.
Bywa także katalizatorem do zadawania pytań przez dziecko oraz do rozmów na różne tematy.

Sprawdź, co znajdziesz w najnowszej treści (http://eccotravel.eu/tajlandia/). Te materiały także z pewnością będą dla Ciebie zajmujące, gdyż przedstawiają pokrewną tematykę.

Jest zatem także źródłem społecznych umiejętności tj. werbalna komunikacja, dzielenie się, zachowanie kolejności.
20-09-05 08:07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.