W jaki sposób pomóc dziecku w nauce chodzenia? Przekonaj się, jakie sprzęty będą dobrym wsparciem dla malucha

Każdy rodzic chce, by jego dziecko prawidłowo się rozwijało, zatem inwestuje w wiele sprzętów i gadżetów, jakie mogą wspierać jego postępy. Do takich urządzeń zaliczają się m.in. sprzęty do nauki chodzenia, dzięki którym smyk szybciej zrobi pierwsze kroki.


strona www
Dziennikarz: BMiz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Które z nich powinniśmy mieć na uwadze? Bardzo popularnym urządzeniem jest chodzik. To specjalna obręcz łączona ze stelażem z komfortowym siedziskiem na kółkach, w który wkładamy dziecko, chroniąc je przed niemiłym upadkiem na podłogę. Smyk może poruszać nóżkami, posuwając się do przodu. Jednakże nie powinniśmy pozwalać dziecku spędzać w nim połowy dnia, ponieważ może nabyć niewłaściwych przyzwyczajeń oraz przeświadczenia, że nigdy nie straci równowagi. W chodziku można zostawić pociechę, gdy np. przygotowujemy obiad, ale kiedy mamy wolny czas, lepiej jest poświęcić go maluszkowi i np. trzymać go za rączki, aby mógł ćwiczyć chodzenie. Niewątpliwym plusem chodzików są blaty edukacyjne, które malec może uruchamiać wciskając różnorakie przyciski.

dziecko
Dziennikarz: Valentina Yachichurova
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Świecidełka czy melodie na pewno dadzą mu dużo radości. Poza chodzikami ceniony jest również jeździk dla dziecka - Pozwala smykowi na porządne podparcie, zatem dziecko nie wywróci się i nie zrobi sobie nic złego. Należy jednak pamiętać, by jeździk nie był za lekki, w przeciwnym wypadku nie wytrzyma ciężaru brzdąca. Gdy maluch już nauczy się chodzić, urządzenie również będzie pomocny, ponieważ pozwoli szkrabowi chodzić coraz szybciej. Dlatego dobrze sprzątajmy podłogę i pozbierajmy wszystkie zabawki, by mały człowiek cieszył się wolną przestrzenią. Na jeździkach można także siedzieć, odpychając się nóżkami, toteż w ciepłe dni można je wziąć na dwór, aby pozwolić dziecku na zabawę na zewnątrz.

Choć nie każdy rodzic wybiera przedstawione urządzenia, to dobrze jest się nad nimi zastanowić, zwłaszcza gdy widzimy, że malec chętniej raczkuje niż próbuje wstawać. W sklepach jest naprawdę szeroki wybór zaprezentowanych urządzeń, więc powinniśmy szybko wyszukać produkt, który spełni nasze potrzeby oraz będzie bezpieczny dla naszego dziecka. Wybierajmy sprzęty znanych marek, a brzdąc będzie mógł korzystać z nich przez długi czas, bawiąc się nimi na wiele sposobów.
18-07-11 17:50:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.