Co jest konieczne do kierowania motorówką i ile one mogą kosztować?

Po m.in. krajowych wodach porusza się dużo różnego rodzaju jednostek pływających. Od jachtów, skuterów wodnych po rowery wodne czy też łodzie motorowe.


Co interesujące, w naszym kraju na tzw.


śródlądziu, żeby móc sterować jachtami o długości poniżej 7,5m nie jest niezbędny żaden patent żeglarski. Podobnie w wypadku niewielkiej motorówki o silniku mniejszym niż 10Kw. Wówczas w przypadku większych jednostek konieczny jest odpowiedni patent lub certyfikat. Dokument taki można by wyrobić w odpowiednim związku sportowym. Najmniejsze uprawnienia w odniesieniu do motorówek to sternik motorowodniactwa. Posiadając je, można legalnie pływać motorówką posiadającą silnik o mocy do 60 Kw, tak na śródlądziu, jak i na morzu. W tym jednak przypadku muszą być to rejsy dzienne oraz nie dalej niż 2 mile morskie od nadbrzeża. Do uzyskania wymaganych uprawnień, należy posiadać m.in. skończony 12 rok życia, ukończone szkolenie oraz zdany stosowny egzamin. W przypadku łodzi o większych parametrach wymagania są stosownie większe.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej, odkryj ten link (https://www.sonorus.pl/wzmacniacze-lampowe/) na omówiony temat. Wskażemy Ci dodatkowe informacje!

Naturalnie najlepiej jest uzyskiwać uprawnienia stopniowo, wraz z pogłębianiem się doświadczenia posiadacza łodzi motorowej.


motorówki
Dziennikarz: Matthias Haas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W jaki sposób jednak wyglądają pozostałe rzeczy związane z posiadaniem takiego rodzaju urządzenia? Do transportu łodzi wymagana jest specjalna przyczepa, natomiast na wodzie hipotetycznie mogłyby zostać tylko zacumowane do nadbrzeża, lecz najskuteczniejszym wyjściem mogłoby być posiadanie swojego hangaru. Lepszą wiadomością jest to, że motorówki nie muszą być specjalnie drogie.


Różne wpisy

Za niedługo Twój ślub i świadomość tego ogromnie Cię cieszy

prezent na ślub
Dziennikarz: ProFlowers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W gruncie rzeczy do tego ważnego wydarzenia naprawdę bardzo mało czasu już zostało, wszystko jest już w pełni przygotowane, zostaje wyłącznie zaplanowanie wieczoru kawalerskiego dla kumpli i można zasilić kręgi żonatych.


Jasne, iż organizujesz to pierwszy raz i najpewniej jedyny i sam faktycznie nie masz pojęcia, jak to przeprowadzić.


Nowy sprzęt można zakupić nawet za kilka lub paręnaście tys. złotych. Oczywiście tyczy się to małych motorówek. Te z większym silnikiem kosztują odpowiednio więcej.
19-04-26 07:39:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.