Zastanawiasz się, w jaki sposób samodzielnie lakierować swój samochód? Przyda ci się parę użytecznych porad

Jeżeli zaobserwowaliśmy, iż wiele części naszego auta zardzewiało, powinniśmy zastanowić się nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na usługi doświadczonego zakładu i być może będziemy zmuszeni zrobić to samodzielnie.
Znak zapytania
Dziennikarz: Alan Levine
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, zwłaszcza, gdy zastosujemy opisane poniżej użyteczne porady W pierwszym kroku powinniśmy zainwestować w pewny lakier. Oszczędziliśmy na warsztacie, zatem możemy pozwolić sobie na lepsze środki, by nie okazało się, że po lakierowaniu auto nie wygląda tak, jak pożądaliśmy. Poza lakierem niezbędny jest również papier ścierny i folia ochronna, aby zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcemy dokładnie rozprowadzać lakier na określonych elementach samochodu, może przydać się również pistolet i kompresor. Potem przychodzi czas na przygotowanie pomieszczenia. Zasadnicza jest odpowiednia klimatyzacja, gdyż lakier ma intensywny zapach, jakiego nie powinniśmy wdychać. Dlatego poza wentylacją należy zadbać o swoje drogi oddechowe wkładając maskę, na oczy natomiast przydadzą się specjalne gogle.

Różne wpisy

Gadżety kuchenne, które powinno się mieć w własnym domu

reklama - portret
Dziennikarz: Daniel Jolivet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przygotowywanie jedzenia jest bez dwóch zdań jednym z przyjemniejszych zajęć, jakiemu poświęcamy się w wolnym czasie. Dla licznych osób jest to wielka pasja, którą mogą dzielić się z innymi.


reklama - portret
Dziennikarz: Daniel Jolivet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


To nieznaczne wydatki, na które możesz sobie pozwolić, by lakierowanie samochodu nie było powodem uszczerbków na twoim zdrowiu. Po etapie przygotowań pora zacząć określone działania. Najpierw pozbywamy się starego lakieru za pomocą papieru ściernego. Należy to zrobić bardzo starannie, by nie mieć kłopotów z nakładaniem nowego lakieru. Po skończeniu prac z papierem ściernym można zacząć lakierować pojazd, pamiętając, aby nałożyć dwie warstwy, dzięki temu będziemy pewni, iż samochód będzie ładnie wyglądać.

Po 2 albo 3 dniach możemy zamontować części, jakie zdjęliśmy, by porządnie pomalować je lakierem. Zweryfikujmy jednak czy na pewno już wyschły. Zawsze lepiej jest odczekać parę godz., niż zaprzepaścić godziny pracy oraz być przymuszonym znowu powtórzyć wszystkie działania. Jeżeli w związku z tym nie masz gotówki, aby wziąć auto do warsztatu lakierniczego, wykorzystując niniejsze sugestie na pewno poradzisz sobie ze zrealizowaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu sprawi, iż twój pojazd ponownie będzie wyglądać jak nowy, ty zaś nie będziesz wstydzić się jeździć nim po ulicach.
18-07-11 17:38:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.