W naszym kraju trudno jest otrzymać pozwolenie na pistolet albo karabin

Ten, kto lubi amerykańskie kino, wie, że niemal każdy ma w USA pistolet. Takie panuje u nich prawo. W naszej ojczyźnie jest jednakże całkowicie inaczej.


Niejeden broni swojego prawodawstwa - Amerykanie mówią, że trzymanie w domu broni jest jednoznaczne z prawem do wolności i obrony życia swojego i swych najbliższych.


Szwecja
Dziennikarz: www.4taroty.pl


Różne wpisy

Poszukujesz pomysłu na prezent dla miłośnika planszówek? Sprawdź nasze typy!

restauracja
Dziennikarz: Barka Tumska
Zainspirowane przez: Barka Tumska
Jeszcze parę lat temu gry planszowe zazwyczaj kojarzyły nam się z wielką nudą i czymś, o czym praktycznie każdy chciał zapomnieć. Jednak od jakiegoś czasu planszówki przeżywają wyjątkowy renesans - grają w nie zarówno dorośli jak i dzieci, a na rynku pojawia się coraz więcej tytułów zasługujących na wyróżnienie.


Głoszą, że prawo to gwarantuje im konstytucja. W Polsce większość obywateli opowiada się raczej za minimalizowaniem obecności broni w przestrzeni publicznej. Duża część rodaków jest poniekąd za wyśrubowaniem przepisów, według których otrzymuje się pozwolenia na broń. Sądzą również, że testy psychologiczne powinny być surowsze w tych profesjach, gdzie osoby mają styczność z bronią - zatem zwykle policja czy wojsko. Broń wydaje się być zatem dość ciężko dostępna, choć niestety krąży również w drugim obiegu. I tam niestety można kupić wszystko. Najczęściej od mafii, co świadczy o tym, że jeszcze mnóstwo jest do zrobienia, jeżeli mówimy o zlikwidowaniu różnych grup kryminalnych. Z bronią powinno się umieć obchodzić. Posiadanie jej to dopiero początek.

Nie wstydź się - w szukaniu zajmującego Cię wpisu kontynuuj klikanie (https://www.eccotravel.eu/kanada/) w nowe linki. Po jakimś czasie zapewne odnajdziesz coś ciekawego.

Jeżeli ktoś odczuwa fascynację nią, ale nie ma ochoty przechodzić długich formalności dotyczących pozwolenia na jej posiadanie, to na pewno z chęcią wybierze się na strzelnicę.


Tam wyspecjalizowani pracownicy objaśnią nam szczegółowo, jak działają różne typy broni i z każdego modelu będziemy mieli możliwość sobie postrzelać. Jedynie nie będziemy mogli oddać serii z kałasznikowa, gdyż zabrania tego polskie prawo. Jednak będziemy mogli strzelać z niego pojedynczymi strzałami.
23-07-08 07:35:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.