Czym jest najbardziej nowatorska technologia led? Czy powinniśmy korzystać z tego typu urządzeń? Co o nich wiadomo?

Skończyły się już dzieje nieporęcznego, zakurzonego pudła. Kiedyś nie mieliśmy najmniejszego wyboru, telewizor po prostu był i to tyle. Teraz wybór jest bardzo duży, na rynku są telewizory LCD, plazmowe czy z technologią LED.
led
Dziennikarz: Nicolas Buffler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wybór jest ogromny. Zdecydowanie się na właściwy model trwa coraz dłużej.Telewizory lub ekrany led to nic innego, jak bardziej nowoczesne wersje tych samych urządzeń z technologią LCD. Zgodnie z opinią ekspertów jedyną różnicą między tymi dwoma rodzajami będzie tu podświetlenie, umieszczane za ciekłokrystalicznym panelem. W odbiornikach LED były to światła fluorescencyjne z zimną katodą, podczas gdy w technologii LED stosowane są diody (ich wykorzystanie można też znaleźć tu: sprawdź to). Lampy diodowe są umiejscawiane albo zaraz za matrycą, albo wzdłuż krawędzi płaskiego ekranu. W pierwszym wariancie – porównując do tradycyjnych odbiorników LCD – mamy polepszony kontrast jak i nasycenie czerni.

Różne wpisy

Modne gry przeglądarkowe - Tribal Wars 2

tribal wars 2
Dziennikarz: dailymotion
Zainspirowane przez: http://www.dailymotion.com
Masa graczy chętnie gra w bezpłatne gry przeglądarkowe, których dzisiaj jest niezmiernie wiele.


kolorowe ledy
Dziennikarz: sundyme
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W drugim wariancie dzięki odpowiedniemu ułożeniu diod na krawędziach odbiornika, telewizory oraz monitory ledowe są bardzo płaskie. Trzeba wiedzieć, iż pierwszy odbiornik w technologii LED pojawił się już w 2004. Na rynek wprowadziła go firma Sony, a jego wartość była niebagatelna – 15 tysięcy dolarów. Obecnie ich ceny już nie robią takiego wrażenia, podobnie sytuacja przedstawia się z odbiornikami plazmowymi – sporo znajduje się tego typu sprzętu w sklepach, firmy walczą o klientów, co sprawia, że ceny spadają. Jeszcze kilka lat temu ciężko było pomyśleć, że prawie każdego z nas stać będzie na takie telewizory. Ale jak widać nie trzeba było dużo czasu, aby najbardziej znani producenci „zalali” nasze półki sklepowe coraz to nowszymi typami telewizorów – takich jak LCD, plazmy i LED. Zastosowanie technologii ledowej można zobaczyć na przykład tu: link do strony.

Wystarczy wybrać się do pierwszego lepszego sklepu z tego typu sprzętem elektronicznym i przyjrzeć się, jak prezentują się stoiska z telewizorami. Wszędzie czai się nowa technologia. Tak na dobrą sprawę, podobna sytuacja jest w wielu różnych aspektach życia. Dobrym przykładem jest to, co zdarzyło się na rynku komputerów. Dawniej laptop to było coś nieprawdopodobnego, a teraz…Ciężko zaobserwować stacjonarny komputer, wszędzie za to można nabyć laptopa lub tablet, o różnych parametrach, od tych najtańszych aż do tych o najlepszych parametrach, ale na pewno na każda kieszeń.
18-02-05 12:54:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.