Żyjemy na kredyt

Ostatnio dużo słychać o tym jak wiele ludzie muszą zapłacić za kredyt we frankach. Da się wyczuć, że coś jest nie w porządku, ale osoby, które nie posiadają żadnego kredytu, niezbyt się tym martwią. Jednak, kiedy znajdziemy się w ciężkiej sytuacji i konieczny jest szybki zastrzyk gotówki zaczynamy zadawać sobie pytanie pytanie, czy opłaca się wziąć kredyt?
kredyt
Dziennikarz: Simon Cunningham
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Brak jednej właściwej odpowiedzi. Prawda jest taka, że wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Oczywiście można uogólnić i powiedzieć tak warto wziąć kredyt. Ale trzeba byłoby dorzucić do tego sporo istotnych zdań. Tak, więc, jeżeli już mamy zamiar wziąć kredyt, to tylko w placówce bankowej. Nie powinniśmy wybierać się po pożyczki w jakiś pseudo bankach. W takich sytuacjach bardzo często trzeba spłacić nawet trzysta procent kwoty, którą otrzymaliśmy. Nie jest to dobra sprawa dla osób, którym i tak przecież brak pieniędzy. Tak, więc jeżeli brać kredyt to jedynie w zwykłym banku. Na pewno zaraz podniosą larum Ci, którzy mają kredyt w obcej walucie w zwykłych bankach, a czują się oszukani. Otóż w tym momencie trzeba drugą ważną zasadę, jeżeli chcemy wziąć kredyt to jedynie w tej walucie, w której zarabiasz. Oczywiście, instytucje finansowe wmówiły kredytobiorcom, że
Karta kredytowa na zakupy
Zainspirowane przez: http://pixabay.com/
brak im zdolności kredytowej w rodzimej walucie i proponowali im kredyt w innej walucie. Cóż na to, co już się wydarzyło wpływu nie ma, trzeba przy kredytach, po prostu, starać się jasno myśleć, chociaż nie jest to proste.

Różne wpisy

Bajki dla dzieci oraz produkcje Disneya, czyli co powinny oglądać nasze dzieci, aby wyniosły z nich jedynie mądre treści

disney
Zainspirowane przez: flickr.com
Każde dziecko ma jakąś ukochaną bajkę, którą uwielbia oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie bajek przez dzieci może przynosić mnóstwo korzyści, jednak kiedy będą one nieodpowiednie, nasza pociecha może wynieść z nich błędne przekonanie o otaczającym świecie.


Kredyty są dla ludzi

Bywa tak, że chcielibyśmy kupić, coś ponad stan. Często nie jest to coś wielkiego, ale nie stać nas od tak na tą rzecz. Wtedy zaczynamy myśleć o tym, by zapożyczyć się w banku, jednak czy w obecnej sytuacji czy opłaca się wziąć kredyt?

Nie jest to proste pytanie, jednak możemy stwierdzić, że tak. Jeżeli nie doprowadzi on do tego, że rata będzie pożerała 75% naszych zarobków, to możemy wziąć kredyt, który da nam możliwość zakupu rzeczy, na którą bez kredytu nie moglibyśmy sobie pozwolić. Pamiętajmy, że, gdy będziemy starać się o kredyt warto najpierw sprawdzić ofertę w kilku bankach, by wybrać tę, która będzie dla nas najlepsza. Musimy też pamiętać, że koszty kredytu to nie jedynie rata, do tego dochodzi ubezpieczenie i wiele innych opłat. Z tego powodu nie składajmy podpisu pod umową w banku bez przejrzenia jej. Poza tym pracownik w banku jest zobowiązany do udzielenia nam odpowiedzi na każdą nurtującą nas kwestię.
18-02-05 09:25:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.