Lekarstwa - parę faktów, których nie znajdziecie w sieci i których nie przeczytacie na załączonych informacjach dla chorych

Nowoczesny rynek farmakologiczny zdają się napędzać sami pacjenci, a nawet całkiem zdrowi ludzie. Powszechna dostępność i różnorodność pigułek sprawiają, że praktycznie każdy znajdzie coś na te najmniej dokuczliwe dolegliwości, czyli np. na lekki nieżyt gardła.
Tabletki
Dziennikarz: kev-shine
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Często zamiast pojechać do lekarza, swoje kroki kierujemy do najbliższej apteki i tam wypytujemy aptekarza o najlepiej działający preparat na ból głowy. I w wielu przypadkach takim sposobem omijamy kolejki pod gabinetem. Sprawdźmy więc, czy omówione rozwiązanie jest dla nas bezpieczne i właściwe,a również, jak być świadomym konsumentem. Koniecznie trzeba wiedzieć, że dane oraz sposób dawkowania zapisany na opakowaniu jest skonstruowany w niezwykle ostrzegawczy sposób. Sami doktorzy medycyny już tak rygorystycznie do sprawy nie podchodzą i nierzadko aplikują pacjentom lekarstwa, których sami baliby się zażyć. Sam tekst na ulotkach bywa napisany trochę na wyrost, aby klienci nie mieli jakichkolwiek pretensji w przypadku nieoczekiwanych i nieopisanych skutków ubocznych. Fakt ten jednak nie przesądza o tym, że lecząc się na własną odpowiedzialność mamy lekceważyć napomnienia wytwórcy kapsułek na sen.

Tabletki
Dziennikarz: Marc Majcher
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dużym zainteresowaniem cieszą się teraz preparaty witaminowe. Kobiety zmęczone pracą sięgają po minerały, a osobom w podeszłym wieku oraz pierwszakom zakupuje się syropy pobudzające apetyt i posiadające w swoim składzie również cenne dla człowieka składniki mineralne. Reklamy telewizyjne sugerują, aby wręczać zestaw witamin członkom rodziny, przykładowo z okazji Dnia Ojca albo pod choinkę. Duża dostępność lekarstw wywołała u niektórych zaburzenie zwane lekomanią. A to oznacza, że dana nastolatka czuje przymus łykania tabletek na wątrobę, pomimo że sam organizm nie wymaga od niej leczenia farmakologicznego. Jeżeli doktor prawidłowo postawi diagnozę, to wtedy w terapii wykorzystuje się specyficzny środek zwany placebo, który nie zawiera żadnej substancji leczniczej. Sprawdź, apteka Radomsko ma ciekawe oferty.

Różne wpisy

O leki w domu boimy się dopiero w chwili, kiedy faktycznie będziemy czuć się gorzej

Tabletki
Dziennikarz: Chris Potter
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W takie sytuacji w osobistej kryjówce zaczyna pojawiać się coraz więcej różnych medykamentów. Teraz też pojawia się pytanie, czy rzeczywiście jest sens nabywać lekarstwa, nim jeszcze nic nam nie dolega?


Z kolei osoby cierpiące na przewlekłe dolegliwości (np. zwyrodnienia stawów) albo są po przeszczepie nerek muszą przyjmować medykamenty każdego dnia. W takich i zbliżonych sytuacjach niezwykle pomocna okazać się może porada farmaceuty, który znajdzie dla drogiego leku tańszy zamiennik. W niektórych i tych wyjątkowych przypadkach jest w stanie także zasugerować preparaty ziołowe, które mniej obarczają organizm skutkami ubocznymi.
18-02-05 09:25:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.