Spróbuj planować sobie wolny czas. Zobaczysz jak wiele dzięki temu zyskasz. Zrób sobie przerwę, abyś mógł funkcjonować na pełnych obrotach

Poszukujesz miejsca, w którym masz szansę naprawdę zrelaksować się? Wystarczająco już masz zwykłej krzątaniny, nerwów i niepewności? Myślisz o tym, by nieco odpocząć od tego wszystkiego, co codziennie przezywasz?
turyści
Dziennikarz: Ian Gratton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tego typu myśli pojawiają się w wielu umysłach, ponieważ znaczna większość z nas zmuszona jest pracowanie, troszczyć się o zwykłe zagadnienia. Życie to nie bajka, więc ciężko oczekiwać, że to się nagle zmieni, jak za pomocą magii. Szczęśliwie mamy możliwości, żeby choć na moment odsapnąć. Oferują to chociażby wypady na weekend. Spośród licznych ciekawych miejsc na dokładną uwagę zasługują: Szczawnica i Pieniny. Dowiedz się więcej: sprawdź noclegi w Pieninach.

Szczawnica jest to miasteczko uzdrowiskowe, położone jest w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dorzeczem rzeki Dunajec. Ogromna część obszarów leży już na obszarze Beskidu Sądeckiego, zaś za doliną potoku Grajcarka możemy już zobaczyć Pieniny. To właśnie zabudowa miasteczka znajduje się między Pieninami a pasmem Radziejowej, która jest położona w Beskidzie Sądeckim. Miasto położone jest dość wysoko, jak na nasze polskie warunki, od 430 do 510 m n.p.m. Trochę historii.

Jeżeli zaprezentowane tu wiadomości są dla Ciebie absorbujące, kliknij tu, gdyż w danym serwisie (https://operakameralna.pl/scena-basen-artystyczny/) także odnajdziesz coś ciekawego!

Pierwsze informacje o Szczawnicy, to notatki pochodzące z 1413 roku, chociaż wioski na tym obszarze odnotowano tam już wcześniej. Jeszcze w połowie XIV Szczawnica była parafią, lecz już w 1529 roku stała się filią parafii krościeńskiej. I było tak do do 1889 roku. Po pierwszym rozbiorze Polski, Szczawnica była pod zaborem austriackim. W 1828 roku Szczawnicę kupili Stefan i Józefina Szalayowie, później zaś, w 1839 roku uzdrowisko przejął syn Józef Szalay. To on uważany jest za twórcę uzdrowiska. Obecnie Szczawnica to jedno z najbardziej znanych i modnych uzdrowisk.


Różne wpisy

Nie zważając na porę roku - odpoczywaj w Polsce

Narty, sporty zimowe
Dziennikarz: boogy_man
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Polska na weekend czy też na wakacje staje się dla niektórych osób, w znacznej mierze obcokrajowców, miejscem gdzie można odpocząć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest unikalny i przyciąga do siebie rozmaitymi atrakcjami, które należy wziąć pod uwagę planując wypoczynek 2014!

turyści
Dziennikarz: Ian Gratton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wieloletnia tradycja i doskonały klimat sprawiają, że opłaca się tu zawitać o każdej porze roku. Co ważne, kiedy już będziemy w Szczawnicy nie możemy sobie zabronić szansy wyprawy szlakami Pienin. Jest to pasmo górskie w łańcuchu Karpat. Stanowi najwyższą cześć całkiem długiego, ale porozdzielanego pasma skał wapiennych. Naprawdę warto odwiedzić ten region w lato, ale i w zimę, dostrzec jak przyroda zamiera we śnie na jesień i jak spokojnie jest zimą. Warto zarezerwować noclegi w sieci wpisując na przykład pensjonaty Szczawnica, noclegi w Pieninach.
23-07-03 21:42:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.