Gry planszowe, w jakich będziecie walczyć z odwiecznym wrogiem – brakiem jedzenia

Przeniesiemy się dziś do Francji, która ledwie co zakończyli zmagać się z okrutną epidemią, jaka zebrała ogromne żniwo wśród ludności, by później popłynąć do kraju Kwitnącej Wiśni, w której w ogrodach cesarskich żyje niebywale głodna panda.
Na końcu rozbijemy się na bezludnej wyspie.


George Sand
Dziennikarz: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Czytająca kobieta
Dziennikarz: Mauricio Apablaza
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Agricola gra planszowa, jaka na początku wydaje się być prymitywną zabawą, w jakiej chodzi tylko o powiększanie liczebności członków rodziny jest przy dalszym poznaniu przepełnioną emocjami rozgrywką strategiczną. Zwyciężczyni 10 prestiżowych nagród przeniesie nas do roku 1670, dosłownie parę lat upłynęło od ostatnich ofiar dżumy na obszarze Francji. Królestwo wraca do życia, najwyższa pora przywrócić dawne piękno kraju Francuzów. Każdy z graczy zaopiekuje się jedną rodzinę, której pomoże przeżyć trudne czasy wszędobylskiej nędzy i głodu. Gra wymaga od gracza przewidywania kolejnych ruchów. Chociaż nikt nie przegra odpadając z gry to zgromadzenie punktów nie jest takie proste, gdyż członków powiększającej się rodziny trzeba nakarmić.


Całkowicie inaczej jest w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie panuje dostatek – przynajmniej na dworze cesarza. Władca Japoni dostał od chińskiego monarchy niezwykły prezent, żeby uczcić pozytywnie zakończoną długotrwałą serię sporów. Zgadza się, tym prezentem jest przeuroczy miś panda – bohater gry takenoko. Władca rzecz jasna nie posiada czasu, żeby opiekować się małą pandę, toteż opiekę nad nią powierza swoim sługom – czyli graczom. Naszym zadaniem jest uprawianie pędów bambusa, jaki wyrasta w 3 różnych kolorach w ogrodzie cesarskim. Ten z graczy który zgromadzi najwięcej punktów zwycięża. Rozgrywka nie należy do skomplikowanych, ale daje mnóstwo zabawy, dlatego dedykowana jest rodzinom.


Robinson Crusoe gra, ta przeniesie nas z przepięknych ogrodów na brzeg bezludnej wyspy.

Ten tekst jest pasjonujący, ale warto sprawdzić również inne takiego typu posty. Dlatego zobacz szczegóły (https://mdbplayground.pl/dzierzoniow-sale-zabaw/), które także będą dla Ciebie użyteczne.

Uczestnicy tak jak legendarny bohater obudzą się na skrawku lądu gdzieś po środku oceanu pacyficznego obok rozbitego statku. Naszym zadaniem jest przeżycie. Pierwszym zadaniem jest rozpalenie ogniska, aby wezwać pomoc, potem trzeba już tylko walczyć o przetrwanie. Musicie współpracować, żeby przetrwać.
Rozgrywka dostarcza mnóstwo zabawy, gdyż stawia przed uczestnikami co raz to trudniejsze wyzwania.


Każda z gier porusza ten sam problem, jaki od zarania utrudniał człowiekowi życie, by przeżyć, żyć i się rozwijać trzeba zadbać o coś do jedzenia. Każda pokazuje ten problem w innym kontekście, ale przy każdej spędzić miłe chwile z rodziną albo znajomymi.
23-06-22 07:42:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.