Gry komputerowe to nie samo zło

Twe dziecko uwielbia gry komputerowe? To wspaniale. Granie nie tylko nie ogłupia, lecz znakomicie rozwija mózg.


Komputerowe gry to nie samo zło. Przeciwnie, mają korzystny wpływ na inteligencję a także zdolności dzieciaków, czego dowodzi coraz to sporzej badań.


rap


Różne wpisy

Audiobooki - czyli, książeczki czytane dostępne w sieci internetowej

wydarzenie kulturalne
Dziennikarz: Piotr Drabik
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czym dokładnie bywają audiobooki i gdzie można je kupić? Ile one kosztują? Na jakich zasadach polega ich unikalność? Odpowiemy na te konkretne pytania posługując się przykładem autorstwa Andrzeja Sapkowskiego noszącym tytuł "Boży Bojownicy".


Przeciwko pozorom, wewnątrz ostatnich latach urosła ochota ludzi na odczytywanie - może w nieznaczny sposób, jednak odnotowano rozrost sprzedaży książeczek zarówno papierowych, jak i alternatyw elektronicznych a więc ebooków.


Gry nie jedynie kształtują spostrzegawczość, uczą myślenia strategicznego i przestrzennego, ale też oddziałują na rozwój mózgu, powodując, iż mały gracz umie przeprowadzać kilka zadań równolegle. Do chwili obecnej rodzice byli przeważnie straszeni. Kupcie potomkowi PlayStation, a za chwilę będziecie mieli drażliwego neurotyka, dajcie mu dostęp do komputera z grami, wyrośnie wam psychopata. Nic zadziwiającego, że z obawą spoglądamy na to, jak nasze kilkuletnie już dzieci rozpoczynają grać w Wiejskie Życie lub w pierwsze strzelanki.


regały w sklepie
Dziennikarz: Forgemind ArchiMedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


randki
Dziennikarz: Tomasz Ośmiałowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Szczęściem dzisiaj okazuje się, iż to nie do końca prawdziwość.

Zaaferowały Cię wiadomości zamieszczone w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (http://produktypremium.com/kategoria-produktu/wedzarnie/), która także Cię się będzie podobać.

Gry przeglądarkowe mają pozytywny wpływ na inteligencję a także zdolności maluchów, czego dowodzi coraz to więcej badań. Jednym z najprędzej obserwowanych wyników grania jest usprawnienie wyobraźni przestrzennej jak też synchronizacji ruchowo-wzrokowej, czyli zdolności mózgu do natychmiastowego refleksu. U graczy wspaniale rozwija się również fantazja i zdolność do niebanalnego myślenia.


wygląda więc na to, że w czasie grania mózg nie tylko się nie rozleniwia, jak do chwili obecnej zwykliśmy sądzić, lecz przeciwnie - gry przeglądarkowe to dla niego coś jak turbodoładowanie, powodujące, że mózg wchodzi na wysokie obroty. Poniektórzy naukowcy są nawet przekonani, że nieustanny kontakt z nowiutkimi technologiami gwałtownie powiększa możliwości przetwarzania informacji przez mózg.
23-02-06 07:15:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.