Czy wpływ gier komputerowych na nasze maluchy faktycznie jest tak bardzo zły?

W epoce wszechobecnego Internetu ciężko jest uchronić malucha przed jego wpływem. Jest on dziś tak powszechny, zaś jego zasięg tak wielki, że nierzeczywisty świat coraz dosadniej funkcjonuje w świadomości naszych maluchów jako inna realność.


Dlatego też trzeba kontrolować, co maluszek robi w Internecie, jakie ogląda strony oraz w jakie gry najbardziej uwielbia grać.


bitefight
Dziennikarz: Heather
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
obraz drukowany na płótnie
Dziennikarz: Dennis Jarvis
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W Internecie wbrew pozorom nie czekają na twoje dziecko same niebezpieczeństwa i złe treści. Jest duża ilość portali internetowych stworzonych właśnie , by zadbać o prawidłowy rozwój malucha. Różnego typu zabawy edukujące mogą ułatwić mu rozróżnianie kolorów, nauczenie się miesięcy czy zapamiętanie popularnych angielskich słówek. Gry poświęcone ściśle rozrywce twojego malucha też nie muszą stać się dla niego zagrażające. W sieci powszechne są gry piraci, angry birds, piłka nożna - zobaczysz tutaj. Wiele z nich opartych jest na motywach popularnych i uwielbianych animacji. Zwłaszcza gry piraci, gry kowbojskie czy kosmonautach, pozwalają maluszkowi poznawać nowe rzeczywistości, a oprócz tego rozbudzać jego wyobraźnie. Czasami dostępne komputerowe gry pomagają w rozwinięciu spostrzegawczości i pamięci maleństwa.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Więc czytaj to kosze na śmieci dragon, co chcesz na nowej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Wszystkie z nich jednak udoskonalają jego zdolności manualne. Jakiś czas temu pojawiały się mocne głosy sprzeciwu wobec grom w rodzaju na przykład bitefight. W Bitefight gracz zamienia się w wampira bądź wilkołaka, zdobywa złoto tropiąc wrogów, pracując przy grobach oraz przezwyciężając demony. Razem z uzyskiwaniem doświadczenia, użytkownik awansuje na coraz wyższy poziom. Mimo fabuły zachowanej w konwencji horroru, nawet taka zabawa jak bitefight jest zdolna nauczyć malucha cierpliwości i uporu - często gram w bitefight.


wokalista
Okazuje się, że ostatnio wartość gier została mocno przeceniona przez badaczy tematu, a głównie przez zaniepokojonych rodziców. Racja, że znaleźć można tam monstra, śmierć i walkę, ale wszystkie powyżej wspomniane sprawy można jeszcze łatwiej obejrzeć w telewizji.


Nie należy lekceważyć tego, że gry uczą również wielu przydatnych,koniecznych dla maluchów zdolności, takich jak bystrość, szybkość reakcji, łatwiejsze zapamiętywanie, jak również ułatwiają skupienie i zdolności manualne.
23-06-19 07:44:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.