Domostwo dla ptaków

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Dziennikarz: Betafence
Zainspirowane przez: Betafence
Człowiek w czasie dynamicznego postępu technologicznego silnie wpłynął na środowisko.
Niebezpieczne wyziewy z tysięcy fabryk zatruły wodę i atmosferę. Wieloletnie eksploatowanie lasów zdewastowało dużo delikatnych ekosystemów i sprawiło, że do atmosfery wpływa mniej życiodajnego tlenu, tworzonego właśnie dzięki licznej roślinności. Dużo gatunków zostało mocno skrzywdzonych przez łupieżczą działalność ludzkości. Niektóre rodzaje ptaków mają spory kłopot przy składaniu jaj, ponieważ nie umieją namierzyć odpowiednich miejsc na budowę gniazda. Dlatego też wielu ludzi myślących ekologicznie buduje gotowe budki lęgowe, by ptaki mogły tam zamieszkać. Tą drogą da się wnieść drobny, jednak ważny wkład w pomoc dla ginących gatunków ptaków.

Budki lęgowe dostępne są w internecie bądź w sklepach zoologicznych. Trzeba mieć na uwadze, że domki dla ptaków konstruuje się dla danego gatunku zwierząt, biorąc pod uwagę odmienne ich rozmiary i upodobania. Są ptaki, które wymagają dziwnych punktów na rozmnażanie. Przykładem tego jest naturalnie polski bocian, który zakłada rodzinę w dużym gnieździe na dużej wysokości. Niestety, dużo tych polskich ptaków stawia na punkty na kominach od fabryk, więc każdy dbający o dobro tych wspaniałych ptaków człowiek musi pomyśleć o w znalezieniu mu innej, przyjaźniejszej lokalizacji i skonstruowaniu tam specjalnej platformy.

ptak
Dziennikarz: mikebarid
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli przejawiasz talent do robienia w drewnie, karmniki dla ptaków możesz wykonać na własną rękę w mieszkaniu.

Wejdź na zamieszczony tutaj (http://kartkownia-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-na-18-dla-dziewczyny) odsyłacz prowadzący do podobnego omówienia - ono bez wątpliwości również okaże się dla Ciebie niebanalne.

Zbudowanie takiego domku nie jest trudne ani nie wymaga wielkich nakładów pieniężnych. Wszystko, co jest konieczne, to młotek i gwoździe, trochę zwykłego drewna i nieco zdolności manualnych. W internecie zobaczysz specjalne zasady składania domków rozrodczych dla danych zwierząt – słynny specjalista zwierzęcy Jan Sokołowski ułożył je, kiedy dokładnie poznał ich potrzeby i przyzwyczajenia. Projekty dla różnych zwierząt wyróżniają się zatem różnoraką wielkością i szkieletem.
Zainspirowane przez: sklep na pTAK!
Dziennikarz: Maciej Lewczuk
22-12-19 08:04:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.