Jak wybrać obiektyw, żeby uchwycił bardzo dobre chwile.

Fotografia jest działalnością artystyczną, jaka opiera się na bardzo dobrym uchwyceniu części otaczających na fotografii. Momentami bywa to bardzo trudna sztuka, gdyż te elementy bardzo często są ruchome. Jednak nowoczesna technologia wytworzenia aparatów fotograficznych oraz różnego rodzaju akcesoriów do nich, poszła do góry, dlatego da się wykonywać fotografie nawet w szczególnie niekorzystnych warunkach. Naturalnie w zależności czy osoba zajmuje się fotografią cały czas czy hobbystycznie to przewidziane są bardzo różniące się modele.

aparat
Dziennikarz: Heather
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Modele te różnią się parametrami oraz co najbardziej istotne półką cenową. Przykładowo należy opisać 2 modele firmy sigma, która jest wiodącym producentem aparatów a także akcesoriów fotograficznych. Parametry samych aparatów są w wielu przypadkach porównywalne. Tymczasem akcesoria (przykładowo obiektywy do aparatów cyfrowych) w zależności od sposobu użytkowania, odróżniają się już bardzo znacznie.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz w treści (https://www.hotelarkonpark.pl/hotel/pokoje) opublikowany w tamtym miejscu artykuł. Są tam uzupełniające wiadomości. One także prezentują tę kwestię.

Opiszemy obecnie dla przykładu dwa bardzo podobne obiektywy firmy sigma. Pierwszym z nich jest obiektyw sigma 17-50mm. Jest to jeden z najbardziej kompaktowych obiektywów, jaki został stworzony wyłącznie pod matrycę APS-C. Jest to bardzo mały obiektyw o wymiarze niespełna dziewięćdziesięciu dwóch milimetrów. Jest to obiektyw o niezwykle dobrej akinezji obrazu - więcej tutaj. Wolno go stosować do robienia nadzwyczaj ekstremalnych zdjęć (skok ze spadochronu czy podczas jazdy autem). Drugim obiektywem, jaki to warto opisać jest obiektyw sigma 70-300. Jest to na pewno bardziej poręczny i o niewielkiej wadze obiektyw, który może poszczycić się jedną z najlepszych skal odwzorowania. Właśnie dzięki temu może być stosowany do fotografowania makro.


Różne wpisy

Na co zwrócić uwagę kupując obiektyw? Co jest ważne? Jakie parametry posiadają największe znaczenie?

Aparat fotograficzny
Dziennikarz: Kārlis Dambrāns
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wybór dobrego obiektywu do sprzętu fotograficznego to dla wielu miłośników fotografii często nie jest proste zadanie. Najczęściej więc jest tak, że nabyliśmy lustrzankę razem z obiektywem kitowym. Wnet się niestety przekonujemy, iż przestaje nam wystarczać, dlatego też pojawia się pytanie, jakiego typu obiektyw kupić, żeby spełniał nasze podstawowe wymagania.

aparat fotograficzny
Dziennikarz: yb putro
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wielka ogniskowa, jaką ma obiektyw sigma 70-300 ogromnie dobrze egzaminuje się w fotografowaniu przyrody. Szczególnie idealny jest do fotografowania owadów, które są ogromnie płochliwe. Dzięki użyciu tego obiektywu wolno fotografować zwierzęta, a szczególnie owady z dalszej odległości przy zachowaniu ogromnie dobrych szczegółów. Reasumującjak widać istnieje na rynku niezwykle wiele obiektywów, które różnią się od siebie parametrami oraz zastosowaniem. Należy pamiętać, by dobierać taki, który to najlepiej będzie pasował do fotografa i jego upodobań - sigma 70-300.
23-10-10 07:51:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.