Tajlandia, czyli miejsca, które musisz koniecznie zobaczyć

Tajlandia jest to malowniczy kraj Azji Południowo-Wschodniej, który olśni nas mnogością barw, przepychem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi rytuałami, religią wkradającą się w powszednie życie mieszkańców i wszechobecnym uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest barwami: zielono-czerwone dachy świątyń wspaniale komponują się ze złoconymi ozdobami, mnisi w szafranowych szatach przechadzają się pośród zabytkowych budynków z brązowej cegły, rzeczkami płyną długie łodzie wypełnione po brzegi barwnymi owocami i pachnącymi przyprawami, na niebieskim niebie pląsają purpurowe latawce, zaś na tle soczystej zieleni pól ryżowych dojrzeć możemy ciemnookich Tajów w słomkowych kapeluszach.


Bangkok
Dziennikarz: DCWG
Zainspirowane przez: Tajlandia, Bangkok
Już od pierwszej chwili pobytu na tajskiej ziemi uderzy nas odczucie pewnego bezładu, nieznanego obywatelom Europy, a bardzo charakterystycznego dla egzotycznych państw. Kiedy przyjdzie nam na myśl egzotyka last minute, warto rozważyć wycieczkę do Tajlandii. Już wkrótce przechadzać się będziemy mogli uliczkami tajskich miasteczek co chwilę będziemy mieć sposobność spotkać zbywców oferujących specjały tajskiej kuchni oraz tradycyjne rękodzieła, rykszarzy ośmielających do skorzystania z ich usług, barwne festiwalowe pochody i ulicznych muzyków. Tajlandia jest państwem rozległym, kształtem przypominającym głowę słonia. Wyróżnia się tutaj 4 charakterystyczne regiony: Nizinę Menamu - stanowiącą prężnie rozwijające się oraz urodzajne centrum kraju, Równinę Korat - usytuowany w północno-wschodniej Tajlandii o wiele uboższy region, południowy półwysep oblany przez fale Morza Andamańskiego i górzystą północ kraju.

Doczytaj: Tajlandia wakacje - domek nad jeziorem do wynajęcia


egzotyczne rośliny Tajlandii
Dziennikarz: VnGrijl
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obowiązkiem każdego turysty będzie zapoznanie się z lokalnymi tradycjami. Tajlandia olśni nas różnorodnością oraz bogactwem swojej kultury. Tutejsze obrządki weselne albo pogrzebowe w niczym nie przypominają europejskich, wnętrza świątyń buddyjskich mają niezwykłą - przepełnioną mgłami trociczki jak też migotliwym poblaskiem świec – aurę kontemplacji, natomiast tradycyjny taniec ukazujący dawne tajskie dzieje jak też legendy, w którym każdy gest oraz mina posiadają swoje przesłanie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym świecie. Jeśli nawet nie zafascynują nas dawne legendy, z całą pewnością uczyni to uśmiech ciemnookiej Tajki. Warto poszukać też propozycji Tajlandia z Niemiec, bowiem w Niemczech możemy odnaleźć tańsze loty aniżeli proponowane przez przewoźników w naszej ojczyźnie.

Powiązany artykuł - Wyspa
23-05-31 10:53:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.