Pomocne informacje o klasykach rocka

Niegdyś, aby posłuchać ulubionej muzyki trzeba było wielokrotnie latami poszukiwać upragnionej płyty winylowej. Muzyki niepodobna było nabywać w sieci, natomiast sprowadzanie spoza Polski było ogromnie kłopotliwe. Wielu osób nie miała więcej aniżeli kilkanaście albumów w domu. Teraz jest inaczej. Piosenki są łatwo osiągalne na stronach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli konsumenta jeden klik.
Nie tylko nowa muzyka okazuje się być dzisiaj łatwo dostępna. Można również zgłębiać zapomniane lądy klasycznego rocka. Tego typu zespoły jak the Kinks, bądź Pink Floyd w dalszym ciągu mają wiele do zaoferowania współczesnemu słuchaczowi (kliknij). Jeszcze dziś sporo grup z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych należy do faworytów niejednego młodziana.

rock&roll
Dziennikarz: Mackenzie Brunson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Cała przygoda z rockiem jako formą muzyki nie będącą raptem papką z programów radiowych i dyskotek zaczęła się w Liverpoolu. To w tym miejscu czworo młodocianych muzyków stawiała pierwsze kroki grając całymi nocami po obskurnych knajpach za marne pieniądze. Minęło tylko parę lat, a the Beatles uzyskali międzynarodową popularność, a dodatkowo odcisnęli porządne piętno w kartach dziejów muzyki. Ich kariera rozpoczynała się od hitów, których słuchaczami mogły być tylko wrzeszczące młodociane Brytyjki. „Love me Do” i sporo innych były nieskomplikowanymi przebojami trafiającymi bezpośrednio do ich serc. Niedługo potem jednak Bitelsi rozpoczęli eksperymentować z formą muzyczną i technologiami nagrywania. W ten sposób wyprodukowano takie albumy, jak słynna „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” z której to piosenki inspirują do dzisiaj różnych muzyków na całym świecie. Rzekomo we własnym czasie byli popularniejsi, niż Jezus, bez wątpliwości zaś stworzyli dużo tak nowatorskiej, co i pięknej muzyki dźwięczącej w głośnikach wielu ludzi do dziś.

Eksperymenty w rock&rollu w latach 60 i 70 nie poprzestały na Bitelsach. Pink Floyd był zespołem który nieomal kompletnie zrezygnował z tworzenia przebojów na rzecz estetyki graniczącej z muzyką eksperymentalną. Nie stracili przy tym silnej emocjonalności płynącej z ich albumów. Zespół po rezygnacji pierwszego lidera, chorego na chorobę psychiczną Syda Barretta coraz to głębiej rozwijał obszary narracji muzycznej jakie dają nie tylko typowe, instrumentarium rocka, ale również syntezatory i efekty nałożone podczas nagrań. Na płycie Dark Side of the Moon nie licząc mnóstwa eksperymentów muzycznych towarzyszących chwytliwym melodiom muzycy podjęli mnóstwo głębokich tematów filozoficznych na poziome przedtem dostępnym wyłącznie literaturze pięknej.


Różne wpisy

Wybieramy najlepszą muzykę najlepszych twórców

muzyka do gier, bank muzyki
Dziennikarz: Piotr Drabik
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Półki w sklepach muzycznych są wypełnione po brzegi samymi nowościami. Rewelacyjne oferty producentów, a w tym Depeche Mode "Delta Machine" doceniane są przez klientów w szczególnym stopniu. Wybranie albumu tak do swojej domowej kolekcji, jak i jako podarunek dla bliskiej osoby zawsze jest znakomitym, godnym poparcia rozwiązaniem. Wyszukane oferty najlepszych zespołów, a także najnowsze płyty ulubionych wykonawców są aktualnie na wagę złota. Rekomendowane jest wybierać teraz jedynie wśród najlepszych.

Czas, czy natura człowieka i jego wyobcowanie to problemy przewodnie albumu. Muzyka tego genialnego angielskiego (szybki kurs angielskiego online) zespołu jest nieśmiertelna i każdy koniecznie musi go posłuchać, tak jak z resztą the Beatles ().
23-05-02 07:46:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.