Jak ozdobić słoik?

Do przechowywania przetworów, czy smakowych herbat doskonale nadają się duże i małe słoiki. Lepiej będą się prezentowały na kuchennych półkach, gdy je samodzielnie upiększymy. Dodadzą wnętrzu klimatu, będą także tworzyły doskonałą dekorację wnętrza. Jak ozdobić słoik?
bukiet w słoiku
Dziennikarz: ProFlowers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bez znaczenia, jaką techniką plastyczną chcemy wykorzystać, nim rozpoczniemy prace nad zdobieniem musimy zebrać potrzebne przyrządy. W tekście interesujące rady na to jak ładnie ozdobić słoik. Konieczne będą:

dekoracyjne słoiki
Dziennikarz: Personal Creations
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
- większe i mniejsze łóżka pojedyncze słoiki + nakrętki – należy je skrupulatnie wyczyścić, najlepiej sparzyć wrzątkiem i wysuszyć ścierką, - klej – najlepiej transparentny, - nożyczki, - żelowe farbki witrażowe, - materiały do dekoracji - koraliki, naklejki z nazwami przypraw bądź przetworów, wstążka, gumki recepturki, kolorowe szkiełka, ziarenka kawy lub zbóż itd., materiał dekoracyjny, ceratkę, koronki, serwetki – w tej kwestii ogranicza nas wyłącznie własna kreatywność.

Różne wpisy

Jakie spore i rozległe szkody niesie za sobą kopalnia odkrywkowa?

kopalnia odkrywkowa
Dziennikarz: Drakt Kranre
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Okazuje się, iż kopalnie odkrywkowe niosą za sobą wiele znacznych zagrożeń, dlatego coraz więcej osób występuje z działaniami i petycjami, które mają na celu uświadomienie społeczeństwa jakie zagrożenia są związane z wybudowaniem takiej kopalni.


Słoik na przetwory. Ze względu na pasteryzację przetworów i długiego gotowania we wrzącej wodzie słoiki możemy udekorować dopiero po ich przestudzeniu. W necie znajdziemy całą masę przykładów naklejek – wystarczy je wydrukować na samoprzylepnym papierze, przykleić na środku słoika. Następnie obrysowujemy wieczko na ozdobnym materiale – wycinamy koło o średnicy dwa razy większej niż odrysowane wieczko, i naciągamy za pomocą gumki recepturki na zakrętkę. Na koniec bierzemy przewiązujemy ozdobną wstążką – zrobione! Słoik na kawę. Tu naprawdę możemy puścić wodze fantazji.

Dobrze jednak, by od razu było wiadomo, co jest w słoiku trzymane. Zdecydujmy się na materiały, które są w kolorze kawy, bądź rodzajem nadruku nawiązują do kawy. Można więc wykorzystać do obklejenia słoika serwetkę z tematem ziaren kawy, bądź filiżanek pełnych aromatycznego napoju. Musimy jedynie pamiętać, by później odpowiednio zabezpieczyć przeźroczystym lakierem tak udekorowany słoik.
23-11-16 12:05:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.