Niewygodne książki nadal popularne

Wszyscy ludzie, którzy chociażby w delikatnym stopniu interesują się polską sceną polityczną, na pewno znają osobę Rafała Ziemkiewicza. Ale nie tylko przez to, że zajmuje się on polityką. Jest on bardzo cenionym dziennikarzem, komentatorem politycznym oraz publicystą. Jeżeli przyglądniemy się uważnie jego życiorysowi, z pewnością zauważymy, że jest on niespokojnym typem. Ziemkiewicz wiązał się z różnymi wydawnictwami prasowymi, jak również rozgłośniami radiowymi w naszej ojczyźnie, które następnie opuszczał z przeróżnych powodów.
grzbiety książek
Dziennikarz: irondsd
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obecnie współtworzy tygodnik „Do Rzeczy”. Pojawia się też w programach telewizyjnych.

Jednakże większość Polaków zna go jako doskonałego felietonistę. Jego opinie na temat naszej rzeczywistości są niezwykle chętnie czytane, jak również komentowane, co można sprawdzić, wchodząc na znany już blog dziennikarza. Najciekawsze teksty, które ukazywały się w rozmaitych gazetach oraz na portalach sieciowych, często wydawał w formie książki.

Intrygujący materiał? Jeśli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie noclegi koło zakopanego, który w tamtym miejscu odnajdziesz, również jest coś interesującego!

Cykl tekstów „Zero zdziwień” (zobacz: literatura prawicowa) był wydany w 1995 roku. Od tamtego czasu w miarę regularnie w księgarniach można było spotkać jego kolejne pozycje publicystyczne oraz zbiory felietonów. W 2011 roku został wydany wywiad- rzeka z publicystą pod tytułem „Wkurzam Salon”. (sprawdź także: rafał ziemkiewicz ksiązki)

Różne wpisy

Jakie rozterki posiadają dziś młodzi ludzie oraz w jaki sposób można im zapobiegać?

usługi
Młodość dzisiaj jest kojarzona z odkrywaniem świata dorosłych i z mnóstwem istotnych wyborów. Okres dojrzewania to etap dylematów i obciążeń psychicznych, jakich nie można by rozwiązać prędko i bez trudu.


Ale publicystyka i dziennikarstwo to tylko część działalności Ziemkiewicza. Z pewnością niewiele osób wie, że ten publicysta to miłośnik fantastyki i autor wielu poczytnych książek z tej dziedziny. Był wielokrotnie uhonorowany prestiżowymi nagrodami za swój dorobek literacki. Zadebiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, który został opublikowany w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie okrzyknięto go „twórcą roku” w plebiscycie, organizowanym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka.

Na kartach swoich powieści Ziemkiewicz przedstawia losy szarych zjadaczy chleba, którzy muszą się odnaleźć się w niecodziennych okolicznościach. Jego twórczość dotyka bardzo wielu dziedzin naszego życia, stąd też na pewno każdy odnajdzie w dorobku tego znanego publicysty coś specjalnego dla siebie.
24-02-09 17:34:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.