Samotność jest w stanie dotknąć każdego z nas. Nie powinniśmy się jej poddawać, ponieważ można sobie z nią poradzić

Samotność to zmartwienie z którym spotyka się obecnie wiele osób. Żyjemy w otwartym świecie, korzystamy z nowoczesnych technologii i środków komunikacji i równocześnie czujemy się niezwykle samotni. Dawniej samotność była związana z reguły z osobami w starszym wieku.


ojciec z synem
Dziennikarz: Felipe Fernandes
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj z powodu samotności cierpią dzieci, ludzie młodzi, osoby dorosłe stanu wolnego ale tez osoby pozostające w związkach. Samotny ojciec nie jest tu także odstępstwem. Coraz częściej o samotności mówią przykładowo kobiety dojrzałe, które zrobiły karierę, wychowały dzieci a po ich odchowaniu nie mają czym się zając.

Osobom po pięćdziesiątce dość trudno jest odszukać sobie innych znajomych, z którymi będą mogli pójść na wycieczkę czy na kawę. Samotność to niezwykle nieprzyjemny stan umysłu, gdy człowiek odczuwa, że nikomu go nie brakuje, nikt go nie chce zrozumieć oraz wie, że w wypadku kłopotów zdrowotnych nie ma do kogo zwrócić się o pomoc.

Dojrzali ludzie, którzy mają stabilizację w rodzinie i tę związaną z pracą często sami mogą się czuć po śmierci swoich rodziców i rodziców partnera, bo zdają sobie sprawę, że teraz nie ma nad nimi już nikogo. Dosyć przykra jest również samotność w związku małżeńskim czy związku. Tysiące osób latami może tkwić w toksycznych związkach i z różnych powodów nie może zdobyć się na zmianę. Samotność to coś co może zdarzyć się każdemu, miejmy na względzie jednak, że nie możemy jej celebrować, pozwolić na to by rozgościła się w życiu na duży okres czas.

mężczyzna
Dziennikarz: Adam charette
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zawsze musimy wypróbować wyjścia z samotności. Nie jest znaczące, kim jesteśmy, czy samotną matką czy samotnym ojcem, bo zazwyczaj jest szansa, aby coś na to poradzić. Można spróbować odnawiać stare kontakty lub wyglądać nowych.

Mnóstwo szans daje Internet, ponieważ są tu portale randkowe oraz pozostałe społecznościowe, gdzie ludzie o podobnych zainteresowaniach mogą umówić się na spotkania. Nowych znajomych trzeba też poszukiwać w bliskim otoczeniu. Pewnie warto nawiązywać rozmowę z sąsiadem, sprzedawczynią w sklepie albo załapać się na kurs hobbystyczny, gdzie również będzie można spotkać nowe osoby. Sposobów jest bez wątpienia wiele, musimy tylko spróbować.
19-04-28 00:55:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.