Zważaj, żeby zabawki i gry dla własnych maluszków dopasowywać do właściwej grupy wiekowej

Wybór właściwych gier oraz zabawek dla dzieci okazuje się niezwykle ważny, ponieważ każdy przedmiot nie tylko zapewnia dziecku zabawę, lecz też stanowi bodziec do nabywania umiejętności. Niezwykle istotne jest, aby wybrać gry i zabawki zgodnie z przeznaczeniem dla danego wieku. Ma to znaczenie w równym stopniu dla komfortu maluszka, jak także i bezpiecznych warunków zabawy.

tipy.interia.pl/
Malutkie dzieci potrzebują specjalnych produktów Maluchy, które nie skończyły jeszcze trzeciego roku życia, powinny otrzymywać jedynie gry oraz zabawki, które wyraźnie zostały oznakowane, iż powinny zostać przekazane w tak maleńkie dłonie. Dzieci w takim wieku nie w każdej sytuacji umieją rozróżniać,co im wolno, lubią również wkładać małe elementy do buzi, co potrafi zagrozić wypadkiem. Przez to zabawki wytwarzane dla takich maluszków, powinny mieć należycie duże części oraz okazać się zupełnie bezpieczne. Rodzice powinni także trzymać pieczę nad przebiegiem zabawy, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.

Kilkulatek poznaje świat na sporo sposobów Dzieciaki wstępujące w wiek przedszkolny pragną poznać świat i doskonalić własny rozwój. Robią to chociażby z wykorzystaniem gier oraz zabawek zaprojektowanych z przeznaczeniem dla ich grupy wiekowej. Gry dla dzieci od 3 lat, o których przeczytasz tu, pozwalają trenować spostrzegawczość, koncentrację oraz pamięć. Wprowadzają też dzieci w świat pierwszych literek oraz cyferek, jak również zapraszają do przyswajania pierwszych słówek w języku obcym. Zabawki zaprojektowane dla dzieci po ukończeniu trzeciego roku życia mają za zadanie nie tylko bawić i uczyć, ale też stymulować rozwój. Wiele z nich pomaga rozwijać słownictwo dziecka oraz wszystkie jego zmysły.


Różne wpisy

Możemy być zaskoczeni planszówkami

gry planszowe
Dziennikarz: Will Merydith
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Mogłoby się zdawać, iż kiedy komputery i laptopy tak bardzo zawładnęły naszym życiem, iż trudno nam się bez nich poruszać, to gry planszowe odeszły do lamusa, a ich miejsce zajęły jedynie i wyłącznie gry komputerowe. Prawda mimo wszystko jest taka, iż cały czas gry planszowe mają znaczne tłumy zwolenników, zwłaszcza, iż pozwalają grać większej wielości osób w tym samym czasie, a więc ma szanse w nie zagrać cała familia, przez co bardziej się ona ze sobą scala.

Popularne bywają gry komputerowe
Coraz powszechniejszą postacią rozrywki są gry komputerowe i nawet maleńkie dzieci, pragną bawić się przed monitorem lub z zastosowaniem internetu.

Jeśli stworzony tu tekst wciągnął Cię i chcesz więcej, to na pewno spodoba Ci się link do witryny koszulki z nadrukiem, gdzie jest więcej treści.

Chociaż w tym wieku zaleca się odmienny model zabawy, od czasu do czasu trudno jest dziecku odmawiać tej przyjemności. Zezwalając dziecku siadać przed komputerem, warto ustalić odpowiedni limit czasowy, jak też wybrać strony z aplikacjami dobranymi do wieku dziecka. Obecnie wiele serwisów proponuje zabawne gry dla maluchów, z pewnością dziecku przypadnie do gustu kolorowy oraz animowany świat wykreowany na jego użytek.
24-03-12 09:25:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.